Історія клубу

Свою нинішню назву БК «Політехніка-Галичина» отримав після того, як влітку 2006-го року головну львівську баскетбольну команду взяв під свою опіку нафтопереробний комплекс «Галичина».

zaverikinОфіційною датою заснування баскетбольного клубу «Львівська Політехніка» є 24 травня 1994 року. Своє ім’я клуб успадкував від вищого навчального закладу, при якому він і виник. Баскетбол у Львівському політехнічному інституті почав зароджуватися ще у 50-х роках минулого століття. Студенти-політехніки відразу заявили про свою спроможність гідно виступати на високому рівні. На універсіадах вони поступалися лише гравцям Інституту фізичної культури. А з приходом у Політехнічний інститут у 1965-му році Анатолія Заверікіна (на фото) взагалі стали непереможними. Саме Анатолій Миколайович, який був гравцем команди та її тренером водночас, на початку 70-х разом із “політехами” вперше обіграв “інфізівців”, що стало гучною сенсацією студентських змагань Львова.

1993-го року студентська команда «Львівська політехніка» завоювала головний трофей престижного міжнародного турніру у Франції. Цей успіх “студентів”, а також їхні досягнення попередніх років спонукали ректора Політехніки Юрія Рудавського схвалити рішення про створення при ВНЗ (який на той час уже отримав статус університету) професійної баскетбольної команди.

komanda_94_1

Того ж сезону (1993-94-го років) львівська команда встановила досі неперевершений рекорд Другої ліги України: 30 матчів – 30 перемог! Пробившись до першої ліги, «Політехніка» надовго там не затрималась. У сезоні 1994-95-го команда (на фото) посіла третє місце та піднялася до Вищої ліги. Для того, щоб стати чемпіонами тих змагань, львів’янам знадобилося чотири сезони. Виборовши золото 1998-99-го років, команда, якій на той час виповнилося лише 5 років, не лише довела, що здатна ставити перед собою серйозні завдання та досягати успіхів, а й увійшла до еліти українського баскетболу.

Від часу створення професіональної команди «Львівська політехніка» і до 2004 року включно її головним тренером був Анатолій Заверікін.

З 2000 до 2008 року баскетбольний клуб зі Львова грав у Суперлізі чемпіонату України. Улітку 2006 року клуб змінив назву на «Політехніка-Галичина» (з огляду на нового власника — нафтопереробний комплекс «Галичина») і провів дуже успішний сезон 2007/08 — під керівництвом білоруського тренера Валентина Вороніна львів’яни посіли четверте місце у Суперлізі. Також команда потрапила до Фіналу чотирьох Кубка України, де виграла бронзові нагороди.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Унаслідок розколу українського баскетболу в сезоні 2008/09 клуб вирішив взяти участь у новоствореній Українській Баскетбольній Лізі (заснованій з ініціативи власника БК «Дніпро» Ігоря Коломойського), де посів 3-є місце серед 10 команд. З наступної першості Суперлігу відновлено і «Політехніка-Галичина» продовжила виступи в елітному дивізіоні українського баскетболу.

З різних причин по завершенні сезону молода ліга припинила своє існування. Натомість, 15-го травня 2009-го року постає нова і потужна структура – Асоціація баскетбольних клубів України «Суперліга». АБКУ стає організатором Чемпіонату, Кубка та Матчу Зірок Суперліги. З того часу «Політехніка-Галичина», як один із членів Асоціації баскетбольних клубів України, – постійний учасник Чемпіонату Суперліги.

Однак “Політехніка-Галичина” не потішила своїх уболівальників високими здобутками у Суперлізі. Фактично, протягом трьох сезонів львів’яни були аутсайдерами чемпіонату. У перших двох вони займала одинадцяті сходинки. А в сезоні 2011-12 і взагалі опинились на останньому місці. Не допомогло галичанам навіть повернення Валентина Вороніна – тренера, з яким команда свого часу досягла значних успіхів.

На щастя, наприкінці того провального ігрового року, команду очолив сербський фахівець Желько Лукаїч, з яким «Політехніка-Галичина» відразу здобула кілька перемог. А той факт, що Желько Лукаїч залишається головним тренером «Політехніки-Галичини» і наступних сезонах тільки додає оптимізму львівським уболівальникам. Тим більше, що у міжсезоння клуб значно підсилився кількома досвідченими гравцями.